T491D685K035ZTAU00
Mfr.Part #
T491D685K035ZTAU00
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
KEMET T491D685K035ZTAU00
6.8μF ±10% 1.2Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)