T491D476M025AT4860
Mfr.Part #
T491D476M025AT4860
Description
CAP TANT 47UF 20% 25V 2917
Tolerance :
±20%
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
25V