T491D476M010ZTAU00
Mfr.Part #
T491D476M010ZTAU00
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
10V
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height :
2.8mm
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Series :
T491
KEMET T491D476M010ZTAU00
47μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)