T491D476M010AH4996
Mfr.Part #
T491D476M010AH4996
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm