T491D476K020ZTZ012
Mfr.Part #
T491D476K020ZTZ012
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
47μF
Datasheets
T491D476K020ZTZ012
KEMET T491D476K020ZTZ012
47μF ±10% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)