T491D476K016ZTZ012
Mfr.Part #
T491D476K016ZTZ012
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
T491D476K016ZTZ012
KEMET T491D476K016ZTZ012
47μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)