T491D476K016AT4777
Mfr.Part #
T491D476K016AT4777
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
47μF