T491D476K016AH2478
Mfr.Part #
T491D476K016AH2478
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
16V