T491D476K010AT4539
Mfr.Part #
T491D476K010AT4539
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C