T491D475M050AT24787027
Mfr.Part #
T491D475M050AT24787027
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
2917 (7343 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm