T491D475K050ZTZV11
Mfr.Part #
T491D475K050ZTZV11
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D
Datasheets
T491D475K050ZTZV11
KEMET T491D475K050ZTZV11
4.7μF ±10% 1.2Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)