T491D475K050ZTZ067
Mfr.Part #
T491D475K050ZTZ067
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
4.7μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Datasheets
T491D475K050ZTZ067
KEMET T491D475K050ZTZ067
4.7μF ±10% 1.2Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)