T491D336M025ZT7622
Mfr.Part #
T491D336M025ZT7622
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Capacitance :
33μF
D
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Datasheets
T491D336M025ZT7622
KEMET T491D336M025ZT7622
33μF ±20% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
T491D336M025ZT7622 Overview
Known as internal resistance, equivalent series resistance (ESR) is the loss of energy in an electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor, whose resistance is 700mOhm in this case.