T491D336M020AT
Mfr.Part #
T491D336M020AT
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Stock
225
In Stock :
225
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
2000 hours
T491
Voltage - Rated DC :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Dielectric Material :
Tantalum
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Tan Delta :
0.06
Polarity :
Polar
Case Code (Metric) :
7343
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
2917
Number of Pins :
2
Depth :
4.3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7.3mm
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Failure Rate :
0.001 %
Leakage Current :
6.6μA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Type :
Molded
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
3.1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
33μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C