T491D336K010AT4539
Mfr.Part #
T491D336K010AT4539
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2917
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated :
10V