T491D335M050AH4106
Mfr.Part #
T491D335M050AH4106
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Capacitance :
3.3μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C