T491D227M006AT7608
Mfr.Part #
T491D227M006AT7608
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Voltage - Rated :
6.3V