T491D227M006AT4860
Mfr.Part #
T491D227M006AT4860
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
220μF