T491D226M025ZTAC00
Mfr.Part #
T491D226M025ZTAC00
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
D
Datasheets
T491D226M025ZTAC00
KEMET T491D226M025ZTAC00
22μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)