T491D226M016AT7622
Mfr.Part #
T491D226M016AT7622
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm