T491D226K025ZTAU00
Mfr.Part #
T491D226K025ZTAU00
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Voltage - Rated :
25V
Series :
T491
KEMET T491D226K025ZTAU00
22μF ±10% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
T491D226K025ZTAU00 Overview
This resistor has a resistance of 800mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.