T491D226K016AT4118
Mfr.Part #
T491D226K016AT4118
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
16V