T491D225K050ZG7280
Mfr.Part #
T491D225K050ZG7280
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 2917
D
Length :
7.3mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Polarity :
Polar
Reference Standard :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Published :
2917 (7343 Metric)
Leakage Current :
0.0011mA
T491
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
2.2μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Ripple Current :
221mA
Depth :
4.3mm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature :
-55°C~125°C