T491D225K050AT7027
Mfr.Part #
T491D225K050AT7027
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Molded
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
2.2μF