T491D157M010AT4380
Mfr.Part #
T491D157M010AT4380
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Capacitance :
150µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm