T491D157M006ZTZ012
Mfr.Part #
T491D157M006ZTZ012
Description
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Voltage - Rated :
6.3V
Datasheets
T491D157M006ZTZ012
KEMET T491D157M006ZTZ012
150μF ±20% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)