T491D107M016ATPLP1
Mfr.Part #
T491D107M016ATPLP1
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm