T491D107M010ZT7290
Mfr.Part #
T491D107M010ZT7290
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Datasheets
T491D107M010ZT7290
KEMET T491D107M010ZT7290
100μF ±20% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)