T491D107M006AT24787622
Mfr.Part #
T491D107M006AT24787622
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm