T491D107M006AT2478
Mfr.Part #
T491D107M006AT2478
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Published :
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm