T491D106M035ATZQ01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T491D106M035ATZQ01
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
D
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
35V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C