T491D106M035AT7450
Mfr.Part #
T491D106M035AT7450
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
D
Feature :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF