T491D106M035AT4119
Mfr.Part #
T491D106M035AT4119
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C