T491D106K035AT72807634
Mfr.Part #
T491D106K035AT72807634
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Published :
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm