T491D106K035AT4833
Mfr.Part #
T491D106K035AT4833
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
T491
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
35V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C