T491D106K035AT4119
Mfr.Part #
T491D106K035AT4119
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Surface Mount
Series :
T491
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C