T491D106K035AH2478
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T491D106K035AH2478
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
35V
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
D
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C