T491D106K025ZT7111
Mfr.Part #
T491D106K025ZT7111
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2917
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Series :
T491
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Voltage - Rated :
25V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
Capacitance :
10μF
Datasheets
T491D106K025ZT7111
KEMET T491D106K025ZT7111
10μF ±10% 1Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)