T491C686K004AT41607010
Mfr.Part #
T491C686K004AT41607010
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 2312
Voltage - Rated :
4V
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm