T491C685M035ZT7027
Mfr.Part #
T491C685M035ZT7027
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2312
T491
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF
Datasheets
T491C685M035ZT7027
KEMET T491C685M035ZT7027
6.8μF ±20% 1.8Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)