T491C685M025AT42807333
Mfr.Part #
T491C685M025AT42807333
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
6.8μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
25V