T491C476K016AT4165
Mfr.Part #
T491C476K016AT4165
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2312
Tolerance :
±10%
2312 (6032 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
16V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Box
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C