T491C476K010AT4053
Mfr.Part #
T491C476K010AT4053
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
47μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C