T491C474M050ZTAU00
Mfr.Part #
T491C474M050ZTAU00
Description
CAP TANT 0.47UF 20% 50V 2312
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.2Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
0.47µF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
KEMET T491C474M050ZTAU00
0.47μF ±20% 7.2Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)