T491C336M010AT4860
Mfr.Part #
T491C336M010AT4860
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2312
Tantalum Capacitors
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm