T491C336M010AT24787622
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T491C336M010AT24787622
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2312
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
T491
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
C
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm