T491C336K025AT41477280
Mfr.Part #
T491C336K025AT41477280
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2312
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm