T491C226M010ZTZV11
Mfr.Part #
T491C226M010ZTZV11
Description
CAP TANT 22UF 20% 10V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
2312 (6032 Metric)
Datasheets
T491C226M010ZTZV11
KEMET T491C226M010ZTZV11
22μF ±20% 1.6Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
T491C226M010ZTZV11 Overview
This resistor has a resistance of 1.6Ohm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.