T491C226K025ZTZ182
Mfr.Part #
T491C226K025ZTZ182
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Datasheets
T491C226K025ZTZ182
KEMET T491C226K025ZTZ182
22μF ±10% 1Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
T491C226K025ZTZ182 Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 1Ohm, also referred to as internal resistance.