T491C226K025ZTAU007280
Mfr.Part #
T491C226K025ZTAU007280
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2312
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
KEMET T491C226K025ZTAU007280
22μF ±10% 1Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)